İl Müdürümüz Bilici’den, “ 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” mesajı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Hasan Bilici, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AÇSH İl Müdürümüz Bilici, Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklar olduğunu söyledi.

Geleneklerde yaşlılara hürmet, sevgi ve hizmet etmenin önemli olduğunu aktaran Bilici, şunları kaydetti:

“Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Ne mutlu ki bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz.

Yaşlıların geçmişin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, cemiyet hayatımızın en kıymetli hazinelerinden olduğunu, yaşlılara gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız. En verimli çağlarını ülkesine, milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin '1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Bilici, Madde Bağımlıları ile Mücadele toplantısına katıldı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Hasan Bilici ''1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'' Sebebiyle Yaşlılarımızı Ziyaret Etti