İl Müdürlüğümüz ‘’Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Atölyesinde’’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Şanlıurfa Toplum Merkezi işbirliğinde ve Hayata Destek Derneği’nin katkılarıyla çocuklara yönelik olarak "12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü" kapsamında etkinlik düzenlendi.
Şanlıurfa Vali Yardımcımız Sayın Bahadır Güneş, Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Hasan Bilici,  Türk Kızılayı Şanlıurfa Toplum Merkezi Yöneticisi Sayın Gülgez Ağbaba Eroğlu, Çocuk Hizmetleri Birimimizden Sorumlu İl Müdür Yardımcımız Sayın Neriman Yıldız, Şanlıurfa Çocuk Hakları İl Komitemiz, Hayata Destek Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çocuklar ve çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği etkinlikte basın açıklaması yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Hasan Bilici konuşmasında;
‘’ Şanlıurfa Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak çocuk işçiliğinin azaltılması ve nihai olarak ortadan kaldırılması konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda il müdürlüğü olarak 2019 yılı itibariyle 5 bin 709 çocuğumuzu ailesi yanında desteklemekteyiz. Ayrıca il müdürlüğümüze bağlı 11 ilçemizde hizmet veren sosyal hizmet merkezlerimiz aracılığıyla çocuk işçiliğiyle mücadele kapsamında uzman personellerimizden oluşan mobil ekipler oluşturulmuştur. Bu mobil ekipler,  sokak sokak dolaşarak çalıştırılan ve dilendirilen çocuklar hakkında gerekli sosyal incelemeler ve değerlendirilmeler yapmaktadır. Bu çocukların ailelerine ve ilçede risk altında bulunan diğer çocukların ailelerine de çocuk işçiliği ile mücadele konusunda farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla belli periyotlarla seminerler düzenlenmekte ve  eğitimler verilmektedir."  ifadelerine yer verirken sirk, panayır ve atölye etkinlikleri gibi çeşitli etkinliklerin hazırlandığı programda çocuklar gönüllerince eğlenip kendilerini ifade etme fırsatı yakaladılar.


Sonraki Sayfa: Engellilerimizle Bayramlaştık

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bilici, Şehidimiz İçin Okutulan Mevlide Katıldı